Biomedica prague

2015-11-26

Co na bolest zad?

Co na bolest zad?

Ze všech druhů bolestí zad jsou prosté bolesti nejběžnější, zároveň však nejvíce léčitelné. Jedná se o skupinu nespecifických bolestí, jako například akutní krční blokáda, bolesti mezi lopatkami a akutní bolest v bederní oblasti. Běžné projevení těchto bolestí v dnešním světě se většinou připisuje civilizačním faktorům, a to hlavně úpadku fyzické aktivity a nedostatku cvičení. Těmto bolestem se většinou lze bránit pomocí pravidelného cvičení a rekreačního sportování. Záleží to ale s časovými možnostmi jednotlivce. Proto tedy zde navrhujeme kromě standardních také několik alternativních způsobů, jak se prostým bolestem zad vyhnout.

shutterstock_106521194

V urbánních oblastech je trénink v posilovně poměrně populárním a praktickým přístupem. Důležitou součástí pro správnou funkci páteře jsou svaly, a tak je třeba stále posilovat svalový korzet, což je nejjednodušší v posilovně. V případě problémů se správným držením těla je třeba chodit na speciální cvičení např. Pilates. V domácím prostředí je také důležitý výběr postele tedy matrace, která bude odpovídat vaší výšce a hmotnosti – v posteli trávíte třetinu života. Na pracovních místech se sezením je třeba věnovat čas správnému nastavení psacího stolu, tedy souladu jejich výšky. Při sedavém zaměstnání je také důležité dělat pravidelné přestávky a protahovat tělo (třeba na nafukovacím míči). Pro přetížení páteře obecně platí, že se břemena mají zvedat opatrně, a to nejlépe z kleku.

obr-1-bolesti-zad

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted in: Nezařazené
Tags: